12. 12. 2017 |
Jesteś w:

Pielęgniarki i położne mówią: - Dość!

Rozmiar tekstu:

Artykuł dodany:2015-01-29 18:46:24

Pielęgniarki i położne mówią: - Dość!
Pielęgniarki i położne z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej walczą o podwyżki. W tej sprawie przybyły dziś (29.01) do starostwa.

Pracownice szpitala i ośrodków zdrowia od ponad dwóch miesięcy są w sporze zbiorowym ze swym pracodawcą – Zbigniewem Strzelczykiem, dyrektorem ZP ZOZ. Protestujące domagają się wzrostu swych miesięcznych wynagrodzeń zasadniczych o 600 zł, przy czym i chcą, aby potem ich pensje co roku wzrastały o poziom inflacji.

Kobiety tłumnie zjawiły się na dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Głos zabrała Barbara Halibart, przewodnicząca ZZ Pielęgniarek i Położnych SP ZOZ Kolbuszowa: – Pensje, które otrzymujemy, są nieadekwatne do ilości i jakości świadczonej pracy, nie przystają do zakresu odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszej grupie zawodowej – mówiła przewodnicząca.

Dyrektor Strzelczyk bezradnie rozkładał ręce: – Gdyby było nas stać na podwyżki, one byłyby już dawno. W obecnej sytuacji wzrost wynagrodzeń może być tylko wynikiem redukcji zatrudnienia w naszym zakładzie pracy. Nie ma innej drogi – oświadczył.

Starosta Józef Kardyś z kolei apelował o spokój: – Nie dajmy się ponieść emocjom, tylko starajmy się w drodze dialogu doprowadzić do kompromisu. W innym wypadku, w naszym powiecie znacznie wzrośnie bezrobocie – przestrzegał.

Kolejne mediacje na linii dyrekcja SP ZOZ – pielęgniarki i położne zaplanowano na najbliższy wtorek (03.02).

Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Komentarze:

 • [01.02.2015 r.] - NFZ skomentował(a):

  Do gostek i asa > O chyba się lekarze odezwali?. Bogowie życia i śmierci w Kolbie! Jak zwykle najbidniejsi. Tym to ile by nie dawali - to wiecznie za mało. Co za nienasyceni ludzie. Żołądki bez dna.

 • [29.01.2015 r.] - asa skomentował(a):

  Co z innym personelem,czy im się nie należy? Proszę zwrócić uwagę na inne grupy zawodowe ,które świadczą usługi na rzecz innego człowieka, tez zarabiają tyle samo ,a może i mniej niż grupa zawodowa pielegniarek. To najlicznijsza grupa w szpitalu, ale praca w służbie zdrowia to jak domino -jeden jest zależny od drugiego.Jedno się zawali -leci wszystko .

 • [29.01.2015 r.] - gostek skomentował(a):

  Pragnę zauwazyć iż w szpitalu w kolbuszowj pracują też inne grupy zawodowe ,których praca jest równie ciężka i ważna jak pielęgniarek i położnych. podwyżka należy się wszystkim grupom zawodowym.Uposazenie zasadnicze doświadczonego personelu medycznego to 1700 złi jest najniższe w całym województwie podkarpackim.Pan Starosta powinien z panem Dyrektorem docenić trud pracowników ,który wkładają w pracę z pacjentami ,a nie rozkładać bezradnie ręce.Podwyżka, która wynikała z ustawy była ostatnio w 2008 roku. W Mielcu ,czy w Rzeszowie uposażenie personelu medycznego zasadnicze 2000-2300 więc widzicie państwo jaka jest różnica.Życie stoi na tym samym poziomie,bo tyle samo kosztuje chleb wszędzie tylko jego ilość się zmienia gdyby to przeliczył.

 • [29.01.2015 r.] - BYr skomentował(a):

  Jak zwykle w Kolbuszowej. Jeśli ktoś domaga się podwyżki lub poprawy warunków pracy jest tylko jedna odpowiedź Rządzących: Będą zwolnienia! Współczuję pielęgniarkom, bo faktycznie ich praca jest ciężka i odpowiedzialna , ale nic nie załatwią w Kolbie. Jak się nie podoba - to won! tyle zostało im powiedziane, chociaż nieco w zawoalowany sposób.

 • [29.01.2015 r.] - xxl skomentował(a):

  Zmiana dyrekcji i dialog konstruktywny to podstawa tej sytuacji.

Wyszukaj rozkład jazdy

Kolbuszowa24 numerem 1
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-11
USD 3,5633 -0,49%
EUR 4,2038 +0,03%
CHF 3,5965 +0,11%
GBP 4,7646 -1,27%
Wspierane przez Money.pl

Statystyki portalu:

Portal istnieje 2049 dni

Portal odwiedziło 3851592 osób


Serwis monitorowany przez

Statystyki portalu
kolbuszowa24.net 2012 - wszelkie prawa zastrzeżone | designed & coded by: Friday The 13th 2012