12. 12. 2017 |
Jesteś w:

My banderowca w Kolbuszowej nie chcemy i już!!

Rozmiar tekstu:

Artykuł dodany:2016-10-13 11:41:29

My banderowca  w Kolbuszowej nie chcemy i już!!
W piatek (14 bm.)  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej miało odbyć się spotkanie z Borysem Hemeniukiem.

Janusz Radwański, organizator tego wydarzenia, poinformował, że osoba którą zaprosił to poeta i prozaik, a od 2014 roku żołnierz-ochotnik walczący z prorosyjskimi separatystami.
Prawda okazała się nieco inna…

Karol Wesołowski, znany kolbuszowski historyk, ujawnił że Humeniuk jest członkiem neobanderowskiej partii Swoboda. – „A więc spotkanie z nim może być okazją do porozmawiania na temat najnowszej historii Ukrainy” – ironizował.Radwański natomiast zaraz po ujawnieniu prawdy rychło usunął wiadomość o wydarzeniu na facebooku. Krążą plotki, że głównym powodem usunięcia wydarzenia z facebooka, było pojawienie się pewnego brązowego paska na tylnej części spodni, który z każdą sekundą był coraz szerzy, nabierając przy tym wyrazistego zapachu. Są to jednak niepotwierdzone informacje.Jak zauważył znany kolbuszowski dziennikarz, Paweł Galek, zaproszenie kogoś takiego 14 października, jest lekko mówiąc nietaktem.O sprawie zahuczało w mediach lokalnych i ogólnopolskich.  Warto zwrócić uwagęna komentarze pod artykułem w Supernowościach. Głośno również zrobiło się na facebooku. Dlaczego zatem Korso Kolbuszowskie milczy na ten temat? 

Działania byłego naczelnego Korso Kolbuszowskiego potępiły również środowiska narodowe, a sprawa nabrała takiego rozmachu, że Biblioteka ostatecznie wycofała się z wydarzenia.
Sam Radwański natomiast (w świeżo wypranych spodniach?) usiadł przed komputerem i zaczął potępiać tych co mu imprezę popsuli.


Były dziennikarzyna resztami sił próbuje zatuszować fakt kogo tak naprawdę zaprosił. Wmawiając nam jacy to źli i okrutni są Ci co nie chcieli w Kolbuszowej neobanderowskiego poety.

A niech sobie będzie i mistrzem poezji, My banderowca  w Kolbuszowej nie chcemy i już!!

autor. Dominik Dzióba.


Komentarze:

  • [15.10.2016 r.] - Jacek skomentował(a):

    I bardzo dobrze! Można poszukać w necie kim jest ten typ.... Cytuję: Nawiązują do tradycji i ideologii Romana Szuchewycza i Stepana Bandery. Są zdeterminowani, aby walczyć o Wielką Ukrainę, nie tylko z Rosjanami. Domagają się od prezydenta Petra Poroszenki uznania ich za część regularnej armii ukraińskiej. Pozdrawiają się banderowskim "Sława Ukrainie!" i podniesieniem ręki na wzór hitlerowskiego "Heil Hitler". Wieści o stworzeniu batalionu rozeszły się w państwie ukraińskim bardzo szybko i dziesiątki ochotników ściągają z całego kraju, aby służyć w tej jednostce, mimo że nadal nie została ona uznana za wojskową przez władze w Kijowie. Według jednego z dowódców tej paramilitarnej, błyskawicznie rozrastającej się formacji, Borysa Humeniuka, mężczyźni z batalionu są dobrze przygotowani do walki – trwają szkolenia setek kolejnych ochotników... Polecam też strony o kradzieży obraz&

  • [14.10.2016 r.] - łukasz skomentował(a):

    Fajny artykuł: https://prawy.pl/6955-na-ukrainie-powstal-batalion-oun/

Wyszukaj rozkład jazdy

Kolbuszowa24 numerem 1
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-11
USD 3,5633 -0,49%
EUR 4,2038 +0,03%
CHF 3,5965 +0,11%
GBP 4,7646 -1,27%
Wspierane przez Money.pl

Statystyki portalu:

Portal istnieje 2049 dni

Portal odwiedziło 3851599 osób


Serwis monitorowany przez

Statystyki portalu
kolbuszowa24.net 2012 - wszelkie prawa zastrzeżone | designed & coded by: Friday The 13th 2012